Blog updates

Latest news & updates
Cielęta w progamie, Cielęta w Programie, Polska Wołowina

Rusza program skupu bydła rzeźnego

30 marca 2018

Po wdrożeniu dystrybucji odsadków dla rolników, Polski Farmer rusza ze skupem bydła rzeźnego. W skupie mogą uczestniczyć nie tylko rolnicy, którzy zakupili u nas odsadki ale każdy kto chce korzystnie sprzedać swoje opasione sztuki.

Dlaczego korzystniej jest sprzedać w programie Polska Wołowina zamiast bezpośrednio do Zakładów Mięsnych lub przez pośrednika?

Duże rozdrobnienie produkcji oraz nierówna jakość powoduje, że Zakłady Mięsne nie są w stanie prowadzić efektywnego skupu na terenie całego kraju. Polski Farmer grupuje zamówienia od rolników w optymalny sposób tak aby za poszczególne partie bydła otrzymać maksymalną cenę. Dobieramy towar pod zakłady mięsne, które w danej chwili płacą najwyższą cenę. Dodatkowo dysponując dużymi partiami bydła jesteśmy w stanie uzyskać wyższe ceny niż rolnik sprzedający indywidualnie. Premie za wysoką jakość i terminowe płatności dla rolnika powodują, że sprzedaż poprzez program cieszy się dużym zainteresowaniem. Licząc średnio, rolnik sprzedający poprzez program jest w stanie uzyskać od 50 do 100 zł/sztuce, mające pewność uczciwego rozliczenia gdyż cała operacja jest prowadzona przez biuro programu Polska Wołowina. Zgłoszenia przyjmowana są na bieżąco, choć najlepsze efekty daje zgłoszenie na 3-4 tygodnie przed planowaną sprzedażą bydła. W sprawie zgłoszeń prosimy o kontakt na biuro@polski-farmer.pl lub telefonicznie na 534 179 555.