Blog updates

Latest news & updates
Konferencje i spotkania

Szkolenie dla doradców ds. żywienia bydła

29 kwietnia 2017

W dniach 15-16 maja w Cieszymowie i Grudziądzu odbyło się szkolenie dla ponad 60 doradców ds. żywienia bydła pracujących z hodowcami bydła mięsnego w programie Polska Wołowina. Celem szkolenia było wdrażanie nowych technologii w żywieniu cieląt i młodego bydła oraz usprawnień w zarządzaniu produkcją oraz najlepszych praktyk prowadzących do poprawy zdrowotności zwierząt dla polepszenia efektów w odchowie i opasie bydła.

Szkolenie prowadzone było przez Dr Jamesa D. Quigley z Centrum Badawczego Provimi w Brookville, Ohio w USA. Omawiane były najnowsze metody diagnostyki zdrowia cieląt w oparciu o badania surowicy krwi pod kątem poziomu przeciwciał w okresie stosowania siary oraz testów na obecność infekcji głównych patogenów będących przyczynami biegunek cieląt takich jak Cryptosporidium, Rotawirus, Coronavirus,  E.coli. Test pozwala na szybką identyfikację przyczyny biegunek i podjęciu prawidłowej profilaktyki i leczenia.

Polska Wołowina przykłada wielką wagę do zdrowotności cieląt dostarczanych hodowcom i stale rozwija metody diagnostyki dla zapewnienie lepszej kontroli patogenów dla osiągnięcia wysokiego statusu zdrowotnego cieląt i wysokich wyników produkcyjnych.